2016. május 31., kedd

Teának való szárított bió rózsa

A rózsát már évezredek óta nagy becsben tartjuk. Összekötjük a szerelemmel, érzelmekkel, szeretettel, gyönyörködünk szépségében, magunkba szívjuk csodás illatát. Ősi indiai  medicinákban a vörös rózsa gyógyító és tápláló erejét mély tisztelet övezi. Manapság a kutatók is sorra fedezik fel a rózsa jótékony élettani hatásait, melyet például a közérzetre és a hormonháztartásra gyakorol. Antibakteriális és gyulladásgátló valamint vérzéscsillapító hatásai is jól ismertek. Illóolajként az aromaterápiában is előszeretettel alkalmazzák, ilyen formában különféle légúti és tüdőbetegségek kiegészítő kezeléseként hasznos, valamint a szorongást, rossz közérzetet is csillapítja.

A rózsa megnyugtatja a szívet és az idegeket, kiegyensúlyozottá tesz bennünket. Javítja a kondíciónkat, összhangot teremt a szívünk és az elménk között.  
Fáj a fejed? Ideges vagy? A rózsa virágából készült tea – görcsoldó hatásának köszönhetően – garantáltan enyhíti ezeket a nyavalyákat is. 
Így készítsd a teát: 3-4 evőkanálnyi rózsaszirmot forrázz le vízzel, hagyd állni 10 percig, majd szűrd le.Illóolaja is többféle problémát orvosol: elűzi a depressziót, a félelmet, de hatásos szív- és emésztőrendszeri bajok ellen is.
 A rózsavíz sem csak süteményekben fincsi – kozmetikumokban is kedvelt összetevő bőrnyugtató, gyulladásgátló, fertőtlenítő és antibakteriális hatása miatt.
A növényből készült rózsalekvár is csodákra képes. Megnyugtatja még a dühös embereket is, elég egy-két kanállal belőle, és nyoma sem marad a feszültségnek. Pozitív hatást gyakorol a sejtregenerációra és táplálja a szöveteket is.
A bioboltokban megvásárolható rózsavizet használhatjuk ételek fűszerezésnél is. A rózsaesszenciát, ami jóval koncentráltabb a rózsavíznél, borogatásra, menstruációs problémákra, szédülésre, fej-, és torokfájásra valamint depresszióra alkalmazzák.

A szépségápolásban is kiemelkedő szerepet játszik a rózsa, a kozmetikai krémek gyakori összetevője. Különböző kivonatai hűsítik és tonizálják a bőrt, annak fényét és ragyogását visszaadják és megtartják. Fertőtlenítő és összehúzó hatása miatt arc-, és szemlemosó vizekben is megtalálhatjuk.
A már említett rózsalekvár pedig így készíthető el: fontos, hogy növényvédő szer mentes, vörös rózsa szirmokat válasszunk alapanyagként, a szirmokat aprózzuk fel, termelői mézzel, vagy agavésziruppal keverjük össze. Minél vörösebb a rózsaszirom annál ízletesebb lesz a belőle készült lekvár. Fogyasszuk mindig frissen! 
Egészségükre!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése